Дошкiльний навчальний заклад яслi-садок № 3 "Чебурашка"

• /Files/images/Дорогі мами й тата.gif

/Files/images/images (14).jpg

До того, як віддавати свою дитину в дитсадок, навчіть її:

- самостійно їсти і користуватися серветкою,
- з незначною допомогою мити руки ї витирати їх,
- проситися в туалет,
- користуватися носовичком,
- самостійно знімати і одягати колготи, шкарпетки, шапку, черевики,
- акуратно складати свій одяг,
- бережно ставитися до речей,
- складати іграшки.
Також навчіть дитину розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, частини власного тіла. Вчіть дитину розмовляти неквапливо і зрозуміло.
Ці вміння допоможуть дитині легше і швидше адаптуватися до дитячого садка.

Що потрібно мати дитині?

Носові хусточки.
Купуйте їх з запасом, бо губитимуться вони часто. Або запасіться паперовими серветками.
Тапочки.
Тапочки повинні бути з задником і щільно облягати ступню. Не допускається взуття "на виріст", яке велике на дитину, взуття без задника.
Піжама.
Піжама має бути з натуральних тканин, вільного крою. Для сну мають бути окремі легкі шкарпетки. І не забувайте щотижня забирати піжаму додому на прання.
Змінний одяг.
У дитини в шафці завжди повинен бути змінний одяг. Обов'язково мають бути колготи, кофтина, комплект спідньої білизни (для найменших - кілька комплектів).
Одяг на щодень.
Для садочка найбільше підходить одяг зі знімним "верхом", щоб можна було роздягнути дитину, коли їй буде жарко. Легка сорочка і більш тепла кофтина ідеальні для хлопчика. Для дівчаток так само гольфик і кофтина, а от замість спідниці, яка буде крутитися і з якої буде вилазити блузка, краще одягти сарафан - це найзручніший для дівчаток одяг. Для літа дівчаткам, знову ж таки, найкраще одягти сарафанчик, а хлопчикам - шортики й маєчку. Панамка, кепка або хустинка влітку обов'язкові.
Святкове вбрання.
Тепер про одяг для свят. Обовязково в гардеробі дитини має бути білий гольфик і білі колготки (як для дівчинки, так і для хлопчика) і, звісно, чорний костюм для хлопчика і нарядна сукня для дівчинки. Цей одяг буде в нагоді і на свято, і на відкрите заняття, і для фотографування. Не поспішайте шити одяг для костюмованих свят - запитайте вихователя, яку роль гратиме дитина, порадьтеся, яким має бути її костюм.
Старайтеся, не обурюючись, виконувати всі вимоги вихователя.
Якщо треба щось принести для костюма на ранок чи інше свято, зробіть це. Дитина не повинна почуватися гіршою за інших, заздрити їм або соромитися своїх батьків.

7 відмінностей між звичайними і мудрими батьками

Виховання дитини - довгий шлях, який обіцяє масу труднощів. Від того, що батьки вкладуть в серця і розуми своїх чад в ранньому віці залежить усе майбутнє життя дітей. Часто усі старання йдуть нанівець через нерозуміння, що виливається у взаємні претензії і докори. Кожен хоче, щоб його дитина бачила в нім в першу чергу друга, але вдається здійснити таке бажання, на жаль, лише, одиницям. У статті ми розповімо про те, чим звичайні батьки відрізняються від мудрих батьків.
Звичайний батько упевнений, що весь його вільний час повинен повністю присвячуватися дитині, при цьому свої інтереси він відсовує на другий план.
Мудрий батько здатний самостійно про себе піклуватися, цьому він учить і своїх дітей.
Звичайний батько присвячує вечори виконанню домашніх завдань свого чада.
Мудрий батько у вихованні дитини дотримується такої стратегії: дитина від і до відповідає за виконане і невиконане завдання сама і несе за це відповідальність.
Звичайний батько намагається спокутувати відчуття провини, використовуючи різні подарунки і грошові кошти.
Мудрий батько регулярно видає дитині на кишенькові витрати, які той повинен навчитися розподіляти так, щоб самостійно придбавати певні речі і іграшки, які не входять до сімейного бюджету.
Звичайний батько не намагається розібратися, чому дитина погано поводиться, йому досить усунути неслухняність в даний момент.
Мудрий батько щосили намагається почути дитину, щоб розібратися, що стоїть за його поганою поведінкою і як можливо йому допомогти.
Звичайний батько при вихованні дитини переслідує мету виростити з неї гідну людину.
Мудрий батько робить все, заради того, щоб побудувати близькі стосунки зі своєю дитиною.
Звичайний батько ростить дитину в атмосфері вседозволеності, дозволяючи йому сідати собі на шию.
Мудрий батько усвідомлює, що у нього є повне право на особистий простір, захоплення і час, проведений без дитини. Він поважає як свої межі, так і межі свого чада.
Звичайний батько намагається уберегти свою дитину від усіх життєвих знегод, через що робить навіть те, про що його не просять.
Мудрий батько дозволяє дитині здійснювати помилки, а потім разом з нею міркує над тим, який позитивний урок можна винести з ситуації, що склалася.
У вихованні дитини на першому місці завжди залишається любов, яку ви даруєте своєму чаду. Найцінніше в сімейних стосунках - абсолютна довіра, а нею ми нагороджуємо лише тих, хто не перешкоджає нам йти своїм шляхом і допомагає мудрою порадою, коли ми час від часу спотикаємося і набиваємо шишки.

Чинне законодавство України

про права дитини:

/Files/images/нам prevyuprava.jpg

Найменші громадяни мають права, які держава у своїй конституції зобов'язалася виконувати.Кожна людина (в тому числі і дитина) має:
1. Право на життя;
2. Повагу до гідності
3.Право на свободу та особисту недоторканість:
4.Право на недетоторканість житла:
5.Право на секретну переписку, телефонні переговори, кореспонденцію;
6.Право на невтручання в приватне життя;
7.Право на свободу пересування,вільний вибір місця проживання;
8.Право на свободу думки та слова, вільне вираження своїх почуттів:
9. Право вільно збирати, зберігати, використовувати та розповсюджувати інформацію усно, письмово або іншим способом;
10. Право на житло;
11. Право на освіту.